YORUMLAR

Home / YORUMLAR

MERVE AKSOY

Mühendis

merve-aksoy

11 Aralık 2011 tarihinde karlı bir günde ‘Sen bu havada yanıma geldiysen biz bu işi başarabiliriz’ cümlesiyle hayatımın dönüm noktasının başladığı günde Müge Hanımla tanıştım. Gülen yüzü, ilgi ve alakası ile verdiği motivasyon, beni istediğim hedefe ulaştırdı. Sadece kilo vermekle kalmadım, ömür boyu nasıl beslenmem gerektiğini de öğrenmiş oldum. İyi ki o gün Müge Hanımı tanımışım. Bu gün 5 yıl sonrasında bile kilomu koruyorum ve bir arkadaş, aile gibi desteğini, ilgisini hep hissediyorum. Müge hanım, hayatıma dokunan, iyi ki tanımışım dediğim en değerli insanlardan biri. Bence herkes onu tanımalı. Sizi Çok seviyorum.

 

 

 

MELİKE YILMAZ

Avukat

melike-yilmaz

Müge’yle tanıştığımızda çok kötü beslenen, halinden hiç memnun olmayan biriydim. Müge, kötü beslenme alışkanlıklarınızdan vazgeçmeniz için en iyi yol göstericidir. Benim kadar alışkanlıkları konusunda inatçı olan bir insanın bile 20 kilo vermesini sağladı. Bunu için çok teşekkür ediyorum.

 

 

 

VİLDAN ERSÖZ

Doktor

vildan-ersoz39 yaşında anne olduktan sonra, pek çok kadında olduğu gibi kilo fazlalarımdan kurtulamamıştım. Astım hastalığım, bu dönemde kilo artışımla birlikte kötüleşti, fiziksel aktivitelerim kısıtlandı ve ek ilaçlar kullanmak zorunda kaldım. Bu bir kısır döngüye dönüştü. Mutsuz, yetersiz hissediyordum ve kendime güvenim azalmıştı. 42 yaşında ikinci çocuğuma hamile kaldığımda göğüs hastalıkları ve kadın doğum doktorlarım kilo almamam konusunda uyarıda bulundu. Hiçbir zaman obez olmamakla birlikte bu uyarının çok yerinde olduğunu biliyordum. Kendi sağlığım hem de doğacak çocuğum için Müge Hanım’dan yardım istedim. Son derece güven veren, bilgili, sıcak yaklaşımı ve iki çocuk annesi olmasına rağmen kusursuz fiziği, ona aklımda en ufak bir soru işareti olmadan güvenmeme neden oldu. Önerilerine ve verdiği listeye harfiyen uymaya çalıştım. Aç kalmadan, üstelik spor yapamamama rağmen, hamileliğimde kilo almak şöyle dursun zayıfladım. Astım ilaçlarımın dozları azaltıldı, rahat nefes alabildim. En önemlisi 3455 gr sağlıklı bir bebek doğurdum. Yakın çevrem bu 9 aylık süreci (zayıflamamı) şaşkınlık ve takdirle seyretti. Ben de bilgisi ve ilgisiyle hayatıma yön veren değerli insan Müge Özyurt Şafak’a minnet duygularımı iletmek istedim. İyi ki varsınız. Ailecek size minnettarız. Sonsuz teşekkürler…